عجیب ترین تکلیف ریاضی چهارم دبستان
صفحه اصلی اخبار عجیب ترین تکلیف ریاضی چهارم دبستان

عجیب ترین تکلیف ریاضی چهارم دبستان

در حالی که در چین مدارس این کشور به دادن تکالیف سنگین به دانش آموزان مشهور هستند و دانش آموزان چینی شب ساعت ها صرف انجام تکالیف می کنند یک معلم ریاضی در این کشور با دادن یک تکلیف عجیب به دانش آموزان خبرساز شده است. با پایگاه خبری سامانه های دانش آموزی همراه باشید. 

این معلم مقطع ابتدایی در شهر "فوشان" استان گوانگ دونگ چین که هویتش " سو" اعلام شده است در این تکلیف از دانش آموزان پایه چهارم خواست تا در مدت دو روز ۱۰۰ میلیون دانه برنج را شمارش کنند و با خود به مدرسه بیاورند. بنا رسانه های چین این معلم به دانش آموزان گفته بود در صورتی که نتوانند این تکلیف را در مدت دو روز به انجام برسانند باید آن را نهایتا ظرف یک هفته به انجام برسانند.

تعیین این تکلیف عجیب برای دانش آموزان با اعتراض برخی والدین آنها به این معلم همراه بود. برخی با شکنجه دانستن این تکلیف بر این نکته تاکید کردند که اگر یک دانش آموز بتواند سه دانه برنج را در مدت ۱ ثانیه شمارش کند انجام تکلیف مورد نظر این معلم حدود یک سال زمان نیاز دارد. برخی نیز این تکلیف را تلاش معلم برای ترغیب دانش آموزان برای پیدا کردن ایده ها یا راه حل های خلاقانه دانستند.

البته این معلم پس از انتشار گسترده این خبر در شبکه های اجتماعی اعلام کرد که هدف او از این کار پرورش تفکر انتقادی دانش آموزانش بوده است. او گفت قصد داشته تا دانش آموزانش یاد بگیرند چطور یک مسئله را آنالیز و حل کنند و مفهوم ۱۰۰ میلیون را بیاموزند. او گفت از دانش آموزانش انتظار داشته به جای اقدام به شمارش دانه به دانه برنج ها ابتدا ۱۰۰ دانه را شمارش و سپس آن را ضربدر ۱۰ یا ۱۰۰ کنند تا به عدد ۱۰۰ میلیون برسند.

گفتنی است؛ بنا به ادعای این معلم ۱۰ نفر از ۴۰ دانش آموز کلاس او توانستند تکلیف خود را انجام دهند

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

اقلام ممنوعه در بوفه مدارس

مدیر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت ضمن ارائه لیست اقلام ممنوعه در بوفه‌های...