کمبود بیش از 27 هزار نیروی انسانی در متوسطه نظری
صفحه اصلی اخبار کمبود بیش از 27 هزار نیروی انسانی در متوسطه نظری

کمبود بیش از 27 هزار نیروی انسانی در متوسطه نظری

کمبود نیروی انسانی در مقطع متوسطه نظری

به گزارش پایگاه خبری سامانه دانش آموزی (سناد)، و به نقل از خبرگذاری مهر، عباس سلطانیان در سومین جشن بزرگ تلاش و تقدیر از فرهنگیان و دانش آموزان افتخارآفرین استان  کرمانشاه که در سنندج برگزار شد، گفت: کردستان علی رغم محدودیت هایی که در فضا، تجهیزات و نیروی انسانی دارد با تدبیر و تلاش همکاران حوزه آموزش و پرورش در مسیر پیشرفت قرار گرفته و شاخص های آموزشی آن نشان از توفیقات مدیریتی استان است.

وی به عوامل تاثیرگذار در انجام کار کیفیت بخشی و طرح و برنامه موفق اشاره کرد و اظهارداشت: اجرای برنامه کیفیت بخشی نیاز به باور و بصیرت مجریان و دست اندرکاران آن دارد.

وی ارتقای صلاحیت های علمی مجریان را از دیگر عوامل موثر در اجرای برنامه کیفیت بخشی خواند و بیان کرد: در سه سال گذشته استان کردستان در حوزه ارتقای صلاحیت نیروی انسانی جزو استان های برتر بوده است.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه دوم وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: هرچقدر نیروی انسانی کارآمدتر باشند بی شک عملکرد بهتری خواهند داشت.

سلطانیان عامل سوم را ایجاد بسترهای لازم برای انجام فعالیت های کیفیت بخشی ذکر کرد و افزود: این عوامل منجر به ارتقای کیفیت خواهد شد و همه ما در ارتقای این فرایندها باید همت کنیم.

وی بیان کرد: بعد از ابلاغ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در آذرماه سال ۹۰ ساختار آموزش و پرورش تغییر کرد و امسال هم با استقرار پایه دوازدهم ساختار نظام جدید به طور کامل شکل می گیرد.

وی با اشاره به اینکه در سال تحصیلی جاری پیش دانشگاهی حذف و پایه دوازدهم مستقر می شود، بیان کرد: با توجه به افزایش تعداد دانش آموزان در این مقطع به ۲۷ هزار و ۱۵۰ نفر نیروی انسانی در مقطع متوسطه نظری با کامل شدن این ساختار آموزشی نیازمند هستیم.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه دوم وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تمرکز این وزارت خانه بر پایه دوازدهم است، افزود: از اواخر هفته آینده آموزش مربیان در سراسر کشور برای تدریس در مقطع دوازدهم آغاز خواهد شد.

سلطانیان تخصیص منابع و امکانات به این پایه را از اولویت های آموزش و پرورش ذکر کرد و اظهارداشت: در دوره متوسطه مسئله اساسی و اولین اقدام موثر توزیع متوازن و هدایت درست تحصیلی دانش اموزان است.


دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

مدارس ابتدایی کشور 119 هزار معلم کم دارند

معاون ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: درحالی که 60 درصد جمعیت دانش آموری ک...