پوشش 10 درصدی مدارس در گام نخست طرح ایران مهارت
صفحه اصلی اخبار پوشش 10 درصدی مدارس در گام نخست طرح ایران مهارت

پوشش 10 درصدی مدارس در گام نخست طرح ایران مهارت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سامانه دانش آموزی  و به نقل از خبرگزاری ایرنا  محسن حسینی مقدم روز یکشنبه در شورای آموزش و پرورش استان کردستان اظهار داشت: طرح ایران مهارت یکی از برنامه های وزارت آموزش و پرورش است که سال گذشته در هشت استان کشور اجرایی شد و 10درصد مدارس این استان ها زیر پوشش طرح قرار گرفت.

وی با بیان اینکه با برنامه ریزی های انجام شده این طرح امسال باید در 10 درصد مدارس متوسطه تمامی استان های کشور اجرایی شود، گفت: طبق برنامه ششم توسعه سهم مهارت های فنی و حرفه ای در کشور باید به 50 درصد برسد که در حال حاضر 38 درصد را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه مهارت آموزی نیاز جامعه امروز است، افزود: در حال حاضر بیشتر افرادی که برای فراگیری یک مهارت به آموزشگاه ها مراجعه می کنند فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند.

وی با تاکید بر اینکه ترویج آموزش های مهارتی در جامعه نیازمند فرهنگ سازی است، پیشنهاد داد: زنگ بازگشایی مدارس در هنرستان ها و با حضور مسئولان انجام شود که خود می تواند در فرهنگ سازی تحصیل در هنرستان ها و مهارت آموزی تاثیرگذار باشد.

**میزان محرومیت استان ها براساس نرخ پوشش تحصیلی تعیین می شود

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه دوم وزارت آموزش و پرورش نیز در این جلسه با بیان اینکه در وزارتخانه شاخص هایی داریم که استان ها بر اساس آن رصد می شوند، گفت: یکی از شاخص های که میزان محرومیت استان ها را تعیین می کند نرخ پوشش تحصیلی است.

عباس سلطانیان با بیان اینکه افزایش نرخ پوشش تحصیلی دانش آموزان در کردستان این استان را از استان های محروم با نرخ پوشش پایین جدا می کند، افزود: براساس آمارهای موجود نرخ پوشش تحصیلی استان در دوره دوم متوسطه در سال تحصیلی 95-96 در حدود 78.91 درصد بود که این میزان در سال تحصیلی 96-97 با رشد 2.15 درصد به 81.6 درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه تیم خوبی در مجموعه آموزش و پرورش کردستان وجود دارد، اظهار داشت: با تلاش های این مجموعه امروز شاهد موفقیت دانش آموزان استان در حوزه های مختلف هستیم و با ادامه این روند توفیقات خوبی حاصل می شود.


دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

توزیع کتاب های درسی دانش آموزان

با اعلام رسمی وب سایت توزیع کتاب های درسی دانش‌آموزان دوره متوسطه اول و پای...