فواید طرح شهردار مدارس برای دانش آموزان
صفحه اصلی اخبار فواید طرح شهردار مدارس برای دانش آموزان

فواید طرح شهردار مدارس برای دانش آموزان

شهردار مدرسه تمرینی برای مدیریت زندگی اجتماعی است

به گزارش خبر کزاری سناد، دکتر منصور باقرصاد قائم مقام معاون خدمات شهری شهرداری تهران در مراسم انتخاب شهردار مدرسه که در مدرسه دخترانه بهجتیه با حضور مدیران شهری و آموزش های شهروندی شهرداری تهران، آموزش و پرورش منطقه یک، شهرک قمر بنی هاشم (ع)، روحانیون و... برگزار شد با بیان این مطلب اظهار داشت: انتخاب شهردار مدرسه یعنی اینکه مسئولیت اداره مدرسه را در کنار مدیر مدرسه به شهردار مدرسه می دهیم تا یاد بگیریم و تمرین کنیم در آینده چگونه در اجتماع زندگی و آن را مدیریت کنیم.

صادق صادق پور مدیر آموزش و پرورش منطقه یک نیز شهردار مدرسه را طرحی برای تقویت مولفه هایی چون اعتماد به نفس، روحیه کار جمعی، طاقت شکست و ابتکار عمل در دانش آموزان دانست.

مجید سعادتمندی قائم مقام معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک نیز در این مراسم خاطر نشان ساخت : نوزدهمین مرحله طرح انتخابات شهردار مدرسه با هدف شخصیت بخشیدن به نوجوانان و جوانان با تاکید بر اهمیت آنان به عنوان سازندگان فردای جامعه، تمرین و آشنا شدن با تصمیم گیریهای جمعی،  بالا رفتن سطح آگاهی دانش آموزان با مسائل ایمنی ،رعایت حقوق دیگران، تقویت مسئولیت پذیری و... در 20 مدرسه منتخب به تفکیک مدارس دخترانه و پسرانه و در مقطع متوسطه اول انجام می شود.

وی گفت:  در حال حاضر نگاه ما به مدرسه علاوه بر بحث آموزش مباحث علمی و فرهنگی، کانونی مهم برای اصلاح و تربیت آموزه های شهروندی است و شهرداران مدارس باید رفتار مناسب و مسئولیت پذیری را به عنوان یک شهروند در مدارس آموزش ببینند  تا بتوانند در تصمیمات شهر تاثیر گذار باشند.

گفتنی است در این طرح دانش آموز منتخب به عنوان شهردار مدرسه ،هشت نفر دیگر را به عنوان معاونان خود در زمینه های فرهنگی، ورزشی ،درسی و ... انتخاب می‏کنند تا با مشارکت هم بتوانند مشکلات مدرسه را با تصمیم گیری و انتخاب درست حل نمایند و سازنده شهر و کشور خود باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

تصادف خونین سرویس مدرسه با 8 دانش آموز در جزیره کیش

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از برخورد سرویس مدرسه با درخت خبر داد. برای دریا...