تقویت حافظه و داشتن مغز هوشیار با دم نوشی فوق العاده
صفحه اصلی اخبار تقویت حافظه و داشتن مغز هوشیار با دم نوشی فوق العاده

تقویت حافظه و داشتن مغز هوشیار با دم نوشی فوق العاده

دمنوشی فوق العاده برای افزایش هوشیاری دانش آموزان

به گزارش پرتال خبری سناد، مریم شیرمستی کارشناس تغذیه گفت : لازم است در ایام امتحانات دانش آموزان و دانشجویان رژیم غذایی مناسبی را رعایت کنند تا بتوانند از حافظه خود حداکثر استفاده را داشته باشند.

وی استفاده از غذا‌های پرحجم، چرب و نفاخ را برای ایام امتحانات نامناسب دانست و افزود: این غذا‌ها مدت بیشتری در معده می‌مانند که این امر خون رسانی به سایر قسمت‌های بدن از جمله سلول‌های مغزی را کاهش می‌دهد و خواب آلودگی را نیز در پی خواهد داشت.

شیرمستی غذا‌های سرخ کردنی، فست فود، کله پاچه و ... را از جمله این غذا‌ها دانست که مصرف آن‌ها برای ایام امتحانات مناسب نیست.

این کارشناس تغذیه معتقد است، استفاده از غذا در ایام امتحانات باید در وعده‌های متعدد و با حجم کمتری در هر وعده باشد تا قندخون فرد نیز در طی روز و زمان درس خواندن متعادل بماند. وی ادامه داد: در ایام امتحانات لازم است به منظور جلوگیری از افت فشار خون، آب کافی به بدن فرد برسد و همچنین از بروز گرسنگی پیشگیری شود.

این کارشناس تغذیه خواب کافی را نیز از دیگر اصول مهمی عنوان کرد که افراد باید در ایام امتحانات مد نظر داشته باشند. دم نوش رقیق نعناع و عسل توصیه شیرمستی برای افزایش هوشیاری در ایام امتحانات بود که اثر دائمی تری بر سلول‌های مغزی دارد. وی گفت: استفاده از سیب قرمز و فلفل سیاه نیز در ایام امتحانات برای بهبود عملکرد حافظه مفید است.

این کارشناس تغذیه با اشاره به اهمیت وعده صبحانه قبل از امتحان نیز، خاطرنشان کرد: استفاده از شیره خرما و انگور، عسل، حلواشکری یا یک بشقاب فرنی همراه با بادام پودر شده برای این وعده مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

افزایش حقوق 20 درصدی فرهنگیان

نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه به تازگی میزان افزایش دستمزد کارکنان دولت...