لباس فرم مدارس در کارگروه مد و لباس ساماندهی می شود
صفحه اصلی اخبار لباس فرم مدارس در کارگروه مد و لباس ساماندهی می شود

لباس فرم مدارس در کارگروه مد و لباس ساماندهی می شود

لباس فرم مدارس در کارگروه مد و لباس ساماندهی می شود / افزایش شادی و نشاط در مدارس با اعتماد به طراحان لباس

به گزارش پرتال خبری سناد، استفاده از رنگ ها و طراحی های غیرجذاب، باعث شده دانش آموزان رغبتی به استفاده از لباس فرم مدارس خود نداشته باشند؛  همچنین گاهی مانع آزادی عمل و حس راحتی دانش آموزان شده است. در صورتی که طراحی مناسب و خلاقانه لباس فرم می تواند نقش مهمی در ایجاد روحیه نشاط و شادی در مدارس داشته باشد. در همین راستا خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا با کارشناس مد و لباس به گفتگو پرداخته است.

حمید قبادی دانا طراحی در همه زمینه ها به ویژه در لباس فرم مدارس را یک اصل اساسی برشمرد و گفت: یکی از عناصر اصلی توجه به ذائقه، علاقه و همزیستی با یک لباس به موضوع طراحی بر می گردد. تجربه نشان داده که هر زمان ما به این مسئله توجه بیشتری کرده ایم، نتایج بهتری را نیز کسب کرده ایم و در انتها شاهد نتایج مثبت آن و برقراری ارتباط مناسب و بهره مندی بهتر نسبت به سایر مواردی که شاید از طراحی مناسب برخوردار نیستند، بوده ایم.

وی با اشاره به اهمیت طراحی مناسب برای لباس مدارس به عنوان موضوعی فراگیر در جامعه افزود: طراحی لباس فرم مدارس مدتی است که در دستور کار کارگروه ساماندهی مد و لباس قرار گرفته است اما بر اساس قانون، وظیفه اصلی بر عهده وزارت آموزش و پرورش است. در همین راستا جلسات متعددی در حوزه های مختلف آموزش و پرورش، معاونت پرورشی، اداره کل انجمن اولیا و مربیان و سازمان های آموزش و پرورش برخی استان ها داشته ایم و به زودی دستورالعمل برگزاری نمایشگاه های لباس و همچنین استفاده مناسب از لباس های طراحی شده را با کارگروه و پیشنهاد این وزارتخانه و بعد از بررسی ها و ارزیابی های اولیه که توسط کارشناسان دو دستگاه صورت گرفته تصویب خواهیم کرد که لازم الاجرا خواهد بود.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس اظهار کرد: نکته حائز اهمیت این است که این اتفاق به تدریج در مدارس کشور هم جاری شده و شرایط ما نسبت به گذشته بهتر است اما سرعت کافی را ندارد. دوستان ما در آموزش و پرورش دلایل مختلفی را برای این امر ذکر می کنند اما با اعتنا و اعتماد به موضوع طراحی می توانند نتایج بهتری را کسب کنند.

قبادی به در نظر گرفتن عناصر زیبایی شناختی و آزادی حرکت در طراحی لباس فرم مدارس اشاره کرد و افزود: طراحی یکی از ویژگی ها و عناصر اصلی خلاقیت است. وجود خلاقیت در طرح، نشانه بارز فکر و اندیشه است و این امکان در طراحی لباس مدارس هم وجود دارد. بدیهی است که در طراحی لباس مدارس، اقتضائات مدرسه و حضور در جامعه توسط طراحان رعایت می شود. با نگاه خلاقانه و استفاده از عناصر خلاقانه، پارچه مناسب، طراحی و ترکیب رنگ ها و تلفیق پارچه می توانیم شاهد کیفیت و نتیجه بهتر باشیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

راهنمای ثبت نام و انتخاب واحد مدارس بزرگسال

فایل راهنمای "ثبت نام و انتخاب واحد مدارس بزرگسال " در سیستم های دانش ...