سهمیه استان‌ها در مرحله اول انتخابات شورای عالی آموزش‌وپرورش
صفحه اصلی اخبار سهمیه استان‌ها در مرحله اول انتخابات شورای عالی آموزش‌وپرورش

سهمیه استان‌ها در مرحله اول انتخابات شورای عالی آموزش‌وپرورش

سهمیه استان‌ها در مرحله اول انتخابات شورای عالی آموزش و پرورش اعلام شد

به گزارش پرتال خبری سناد ، اصغر حصیری با اشاره به اینکه انتخابات نماینده معلمان در شورای عالی آموزش‌وپرورش در دو مرحله برگزار می‌شود، اظهار کرد: مرحله اول به‌صورت استانی و الکترونیکی خواهد بود که سهمیه استان‌ها نیز بر اساس تعداد واجدین شرایط از 3 تا 9 نفر تعیین‌شده است. انتخابات مرحله دوم نیز با حضور 147 عضو انتخاب‌شده، به‌صورت حضوری در تهران برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: مدیران و معلمان رسمی شاغل در آموزش‌وپرورش با حداقل 12 و حداکثر 31 سال سابقه خدمت و حداقل مدرک تحصیلی فوق‌لیسانس یا معادل آن می‌توانند از روز شنبه از دو طریق در انتخابات ثبت‌نام کنند. یک نفر از این سه عضو باید از بین بانوان باشند و هر یک از این سه عضو انتخابی باید از یکی از مقاطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم باشند و به‌نوعی هر کدام از این مقاطع تحصیلی یک نماینده در شورای عالی آموزش و پرورش خواهند داشت.

حصیری در مورد نحوه ثبت‌نام گفت: متقاضیان می‌توانند به پرتال رسمی وزارت آموزش و پرورش به آدرس http://medu.ir مراجعه کنند و با نصب اپلیکیشن سینا روی تلفن همراه خود، به پنل انتخابات فرهنگیان در شورای عالی رفته و برای کاندیداتوری ثبت‌نام کنند. راه دوم ثبت نام از طریق سایت http://Sinarubik.ir است. داوطلبان با مراجعه به این سایت می‌توانند جهت نامزدی در انتخابات ثبت‌نام کنند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش جامعه آماری واجدین نامزدی در انتخابات نماینده معلمان در شورای عالی آموزش و پرورش را 125 هزار نفر اعلام کرد و افزود: داوطلبان در بدو ورود به سامانه ثبت‌نام باید کد ملی و کد پرسنلی خود را وارد کنند و بعد از آن به همان شماره موبایلی که اطلاعات فیش حقوقی آن‌ها ارسال می‌شود، یک کد شناسایی فرستاده خواهد شد و این کد نیز باید در سامانه ثبت شود. در مرحله بعدی داوطلبان بعد از تکمیل اطلاعات شخصی و بارگذاری عکس، باید محورهای تبلیغاتی خود را تعیین کنند و درباره هر کدام از این محورها باید حداقل یک خط توضیح دهند. بعد از اتمام این مراحل، داوطلبان یک کد انتخاباتی دریافت می‌کنند که باید آن را نزد خود نگه دارند.

حصیری سهمیه استان‌ها را به شرح زیر اعلام کرد:

 

 

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

طرح «بازی و یادگیری» برای اولیای دانش‌آموزان هزینه ندارد

مدیرکل دفتر آموزش دبستانی با بیان اینکه طرح «بازی و یادگیری» برای اولیای دا...