شناسایی و بازگرداندن بیش از۳۰ هزار دانش آموز به مدرسه
صفحه اصلی اخبار شناسایی و بازگرداندن بیش از۳۰ هزار دانش آموز به مدرسه

شناسایی و بازگرداندن بیش از۳۰ هزار دانش آموز به مدرسه

۳۰هزار و ۸۰ دانش آموز به مدرسه برگشتند

به گزارش پرتال خبری سناد، رضوان حکیم زاده در هشتمین جلسه شورای هماهنگی بهبود و ارتقای شاخص های آموزشی و پرورشی مناطق محروم که صبح امروز در وزارت رفاه برگزار شد، افزود: روند رشد نرخ پوشش تحصیلی در از سال ۹۲ تا ۹۷ در استان آذربایجان غربی از ۹۸.۵۸ درصد به ۹۸.۱ و در استان سیستان و بلوچستان از ۹۰.۴۹ به ۹۲.۴۳، در استان کرمان از ۹۶.۶۳ به ۹۷.۶۵ و در هرمزگان از ۹۷.۵۳ به ۹۸.۱۸ درصد رسیده است که این استان ها مورد هدف ما بوده اند.

وی با اشاره به اینکه همچنین نرخ پوشش پیش دبستانی در استان آذربایجان غربی از ۵۱ درصد به ۶۵ درصد، در کرمان از ۸۷.۷ به ۹۱.۸ درصد و در سیستان و بلوچستان به ۸۲ درصد و در هرمزگان از ۷۸.۵ به ۸۷.۵ درصد رسیده است که تمام این آمارها نشان از رشد پوشش خوب دارد.

حکیم زاده گفت: در پوشش پیش دبستانی این نرخ را در چهار استان از میانگین کشوری بالاتر برده ایم، علیرغم اینکه امکانات خاصی برای رفع موانع خاص نبوده، در سال ۹۲ با ابلاغ انسداد موانع بیسوادی به استانداران، رشد خوبی در دوره ابتدایی و پیش دبستانی داشته ایم.

وی تصریح کرد: سال گذشته ۱۴۲ هزار کودک بازمانده از تحصیل را شناسایی و آمار آنها را به دو مرجع ارسال کردیم که از این تعداد وزارت رفاه ۹ هزار نفر آنها را تحت پوشش قرار داد.

به گفته حکیم زاده، تمام آمار این دانش آموزان به تفکیک به استانها و ادارات کل ارسال شده است و در برخی موارد مدیران حتی از جیب خود موانع را رفع و آنها را پوشش داده اند به طوری که توانستیم ۳۰ هزار و ۸۰ نفر را به مدرسه برگردانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

روند ارسال اطلاعات به سامانه امتحانات نهایی

فایل راهنمای "روند ارسال اطلاعات به سامانه امتحانات نهایی " در سیستم های&nb...