4 دانش آموز اصفهانی قربانی آزار جنسی
صفحه اصلی اخبار 4 دانش آموز اصفهانی قربانی آزار جنسی

4 دانش آموز اصفهانی قربانی آزار جنسی

تکرار حادثه تلخ مدرسه معین/ 4 دانش آموز اصفهانی قربانی آزار جنسی

به گزارش پرتال خبری سناد _ علی اصفهانی، دادستان عمومی و انقلاب اصفهان در این باره گفت: با شکایت چهار نفر از اولیای دانش‌آموزان یکی از مدارس شهر اصفهان فردی که یکی از اولیای همان مدرسه و عضو انجمن اولیا و مربیان بوده است تعدادی از دانش‌آموزان را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده و بلافاصله پس از وصول گزارش به دستگاه قضایی، تحقیقات مقدماتی و اقدامات لازم برای شناسایی و دستگیری وی انجام شد.
 بچه‌هایی که ادعای تعرض جنسی در مورد آنها اعلام شده بود به پزشکی قانونی معرفی شدند. متهم بلافاصله دستگیر شد و تحقیقات مقدماتی ادامه دارد اما متهم تاکنون در بازجویی‌ها اعتراف نکرده و موضوع را انکار کرده است.
دادستان عمومی و انقلاب اصفهان در گفت‌و‌گو با اصفهان امروز با بیان اینکه این موضوع فعلاً در حد کودک آزاری بوده و هنوز جرم تجاوز به اثبات نرسیده است، اعلام کرد: تحقیقات تکمیلی در مورد ابعاد این ماجرا در حال پیگیری است و نتایج آن اعلام خواهد شد.
 این موضوع 10 آذر به دستگاه قضایی اطلاع داده‌ شده و پس از تکمیل تحقیقات اولیه متهم دستگیرشده است. 
او همچنین از خانواده‌هایی که درگیر این ماجرا هستند درخواست کرد که موضوع را فقط از طریق دستگاه قضایی پیگیری کنند و مطمئن باشند که دستگاه قضایی با دقت و سرعت و قاطعیت رسیدگی 
خواهد کرد و اگر جرمی توسط این شخص که ارتباطی با مدرسه نداشته و یکی از اولیای بچه‌های آن مدرسه بوده رخ داده باشد با قاطعیت رسیدگی می‌شود و در صورت اثبات جرم متهم مجازات خواهد شد.
علیرضا مهدی - مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان - در گفت‌و‌گو با ایسنا، در خصوص این اتفاق اظهار کرد: به محض اینکه اداره کل آموزش و پرورش از این موضوع مطلع شد اداره کل و ناحیه مربوطه، بررسی‌های خود را روی موضوع آغاز کردند. در حال حاضر تحقیقات در این زمینه در حال انجام است و برخی از والدین دانش‌آموزان ادعایی مبنی بر تجاوز دارند و پرونده این موضوع سریع تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شده است. متهم دستگیر شده است و مشخص شده وی نایب رئیس انجمن اولیا و مربیان مدرسه بوده است. منتظر نظر نهایی پزشکی قانونی هستیم، آموزش و پرورش ناحیه چهار نیز از این فرد به‌دلیل از بین بردن‌ شأن آموزش و پرورش شکایت کرده است. 
همچنین یکی از اولیای دانش‌آموزان به خبرنگار ایسنا گفت: مگر این مدرسه دوربین نداشته که چنین اتفاقی رخ داده است، کودکان با ترس و لرز به این مدرسه وارد می‌شوند و از سرویس بهداشتی ترس دارند. 
کودکان ما از ترس نمی‌توانند صحبت کنند، گفته می‌شود روی دست یکی از کودکان با چاقو ردی گذاشته‌اند تا فرزندان نتوانند صحبت کنند. یکی دیگر از این اولیا ادامه داد: این مدرسه 400 دانش‌آموز دارد و باید از همه اولیا پرسیده شود، با اطمینان فرزند خود را به این مدرسه سپرده‌ایم. او گفت: تعدادی از اولیا ظاهراً دارای برگه پزشکی قانونی بوده‌اند. گفته می‌شود که دوربین مدرسه نیز دستکاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

«بسته حمایتی» برای فرهنگیان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در رابطه با توزیع بسته‌های حمایتی دولت به اف...