اخاذی از دانش آموزان گلستانی
صفحه اصلی اخبار اخاذی از دانش آموزان گلستانی

اخاذی از دانش آموزان گلستانی

سوء استفاده از دانش آموزان گلستان / ماجرای سایت های جعلی چیست؟

به گزارش پرتال خبری سناد _ سرهنگ ابراهیم پرسا رییس پلیس Police فتا گلستان گفت: بحث انتشار شایعات اخبار خرید و فروش سوالات امتحانات نهایی، موضوع تازه‌ای نیست؛ هر سال ایام امتحانات که از راه می‌رسد، دغدغه خانواده‌ها و دانش آموزان برای امتحانات که بیشتر می‌شود، حرف وحدیث هایی هم درباره بدست آوردن سوالات امتحانی به گوش می‌رسد. سوالاتی که بحث خرید وفروش‌شان به فضای مجازی کشیده شده و کانال‌ها، گروه‌ها و صفحاتی که از هیاهوی شب امتحانات، برای فروش سوال‌هایی استفاده‌ می‌کنند که وجود خارجی ندارد و بیشتر ابزار کلاهبرداری Fraud سودجویان می باشد.


این مقام مسوول افزود: متاسفانه در سال های گذشته شاهد بودیم که برخی از دانش‌آموزان با این تصور که به سئوالات امتحانات نهایی دست می یابند از مطالعه و درس خواندن منصرف شده و برای بدست آوردن سئوالات امتحانی در دام کلاهبرداران و سودجویان گرفتار می شوند.

این مقام انتظامی اظهار داشت : به گفته مسئولان آموزش و پرورش؛ سیستم نظارت و ضریب امنیت امتحانات نهایی در آموزش‌وپرورش بسیار قوی بوده و امکان لو رفتن سؤالات نهایی وجود ندارد و شایعات انتشار این سئوالات، سال‌هاست که در فصل امتحانات مطرح می‌شود و اساسا آنچه با عنوان فروش سؤالات در فضای مجازی مطرح می شود با هدف اخاذی از شهروندان و یا هدایت آنان به سمت سایت های جعلی یا فیشینگ جهت سرقت Stealing اطلاعات آنها، می باشد.

سرهنگ پرسا از خانواده ها خواست، فرزندانشان را از دامی که سودجویان سایبری پهن نموده اند، آگاه کنند و کاربران شبکه های اجتماعی نیز توجهی به شایعات منتشر شده در فضای مجازی نکرده و فریب افراد سوجو را نخورند و برای جلوگیری از گسترش مطالب کذب، باید همواره به صحت و سقم اخبار دریافتی توجه کنند و منبع خبر را بررسی کنند و تا زمانی که اطمینان حاصل نکرده‌اند، آن خبر را باور نکرده و یا اقدام به گسترش آن ننمایند.

رییس پلیس فتا گلستان درخاتمه یادآور شد : پلیس با شایعه پراکنان و قانون Law شکنانی که در فضای مجازی سبب تشویش اذهان عمومی شده و یا اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می نمایند برابر قانون رفتار خواهد کرد و هنجارشکنان این حوزه را رصد،شناسایی و به مرجع قضایی معرفی می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

حادثه در دانشگاه آزاد؛ تعدادی دانشجو کشته شدند

دقایقی پیش اتوبوسی در محوطه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد واژگون شد که بر اثر آ...