تبدیل حیاط مدارس تهران به پارکینگ
صفحه اصلی اخبار تبدیل حیاط مدارس تهران به پارکینگ

تبدیل حیاط مدارس تهران به پارکینگ

به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا و به نقل از سناد مورخ تاریخ هفتم مرداد ماه امسال، محسن پورسیدآقایی - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران طی گفت‌وگویی با خبرنگار برنا در پاسخ به این سوال که برای مشکل کمبود پارکینگ تهران چه  برنامه‌هایی را در دست اقدام دارید، بیان کرده بود : "تهران معضل پارکینگ ندارد."

به نظر می‌رسد که معاون حمل و نقل و ترافیک شهری تهران از شهری که در آن زندگی می‌کند بی خبر است و  نمی‌داند که معضل و کمبود پارکینگ به حدی رسیده که حیاط مدارس و منازل  را در مناطق دچار کمبود پارکینگ   اجاره می‌دهند.

برای اطلاع یافتن از چگونگی واگذاری حیاط مدرسه به عنوان پارکینگ و اینکه آیا این مورد تخلف محسوب می‌شود یا خیر با مسوول مربوطه به گفت‌وگو پرداختیم. 

مسعود ثقفی - مشاور مدیرکل و رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی شهر تهران  در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا، در مورد پاسخ به این پرسش که آیا این عمل تخلف محسوب می‌شود یا خیر، بیان کرد:«اگر مجوزهای قانونی آن از شهرداری  و نیروی انتظامی  گرفته شده و همچنین هماهنگی‌های لازم به عمل آمده باشد، تخلف محسوب نمی‌شود.»

وی در ادامه افزود: «در برخی از موارد آموزش و پرورش با شهرداری در محلاتی که فضای کافی برای پارکینگ وجود ندارد، همکاری می‌کند. برای مثال شهرداری درخواست می‌کند که در ساعت‌های خالی، حیاط مدرسه به عنوان پارکینگ عمومی استفاده شود. طی توافقاتی که با شهرداری و معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری انجام می‌شود، مشکل ترافیکی این محلات تا حدودی رفع خواهد شد. البته به صورت محدود چنین توافقاتی با شهرداری انجام می‌شود.»

مدیر روابط عمومی شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون مشکل امنیتی برای مدرسه پیش آمده یا خیر، گفت: «در این موارد تا به حال مشکل خاصی ایجاد نشده است.»

 

  


دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

جزئیات وام 20 میلیونی به معلمان و فرهنگیان

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش جزئیات وام ۲۰ میلیون تومانی به ...