آغاز اجرای طرح کلاس بازی از بهمن ماه در مدارس
صفحه اصلی اخبار آغاز اجرای طرح کلاس بازی از بهمن ماه در مدارس

آغاز اجرای طرح کلاس بازی از بهمن ماه در مدارس

رضوان حکیم‌زاده:

طرح کلاس بازی از بهمن ماه در مدارس اجرا می شود

به گزارش پرتال خبری سناد، رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی درمورد ساز و کار اجرای طرح کلاس بازی در مدارس ابتدایی با اشاره به اینکه این برنامه در 10 استان کشور در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: در این کلاس مفاهیم آموزشی در قالب بازی به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود و شیوه‌نامه تدریس از این طریق را ابلاغ کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه در مرحله اول 8 تا10 جلسه کلاس بازی برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: در این طرح استفاده از اسباب‌بازی صرفا وسیله‌ای سر‌گرم کننده برای دانش آموزان محسوب نمی‌شود و برنامه‌های هدفمندی همچون رشد و قدرت ذهنی، خلاقیت و افزایش مهارت در دانش‌آموزان را هم دنبال مورد توجه قرار می‌دهد.

معاون آموزش ابتدایی با بیان اینکه اجرای این طرح از بهمن ماه آغاز خواهد شد، گفت: تا قبل از آغاز اجرای طرح، بستر‌های لازم برای شروع فرایند را آماده می‌کنیم، بر همین اساس معلمان ابتدایی هم  آموزش‌های لازم برای چگونگی اجرای کار را می‌بینند.

حکیم‌زاده درباره چگونگی تأمین اعتبار برای اجرای طرح بیان کرد: باتوجه به همکاری با کانون پرورشی و فکری کودکان و نوجوانان فهرستی از بازی‌ها و امکانات مربوط به آن را تهیه کردیم و این فهرست در اختیار کانون قرار می‌گیرد تا تجهیزات و امکانات لازم را در اختیار قرار دهد و منابع  اعتباری از این طریق فراهم خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

راهنمای ثبت نام امتحان دی ماه

فایل راهنمای " ثبت نام امتحان دی ماه " آماده شده در واحد پشتیبانی پرتال خبر...