شأن معلمان زیر پا گذاشته می‎شود ضرب و شتم معلم هم عادی
صفحه اصلی اخبار شأن معلمان زیر پا گذاشته می‎شود ضرب و شتم معلم هم عادی

شأن معلمان زیر پا گذاشته می‎شود ضرب و شتم معلم هم عادی

ضرب و شتم معلمان ناشی از نادیده گرفتن شان معلم

به گزارش پرتال خبری سامانه های دانش آموزی و نقل از پایگاه خبری  پندار، سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به حادثه تلخ ضرب و شتم دو معلم در شهر مشهد، اظهار کرد: سال گذشته نیز شاهد اتفاقات مشابهی مانند این حادثه بودیم و در حمیدیه استان خوزستان نیز اتفاق مشابهی رخ داد که معلم توسط اولیاء دانش آموز مورد ضرب و شتم قرار گرفت؛ این‌ها نشان می‌دهد که شأن معلمی زیر سئوال رفته است و معلم در جامعه از آن جایگاه معلمی خود برخوردار نیست.

 نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: متأسفانه صدا و سیما نیز به جای فرهنگسازی با ساخت برخی برنامه‌ها جایگاه و شأن معلمی را زیر سئوال می‎برد و این پدیده‌های فرهنگی در اذهان مردم باقی خواهد ماند.

 وی ادامه داد: از سوی دیگر وقتی معلمان به لحاظ معیشتی تأمین نیستند و معلم پس از کلاس درس مجبور به مسافرکشی می‌‎شود، چنانچه در این شرایط با دانش آموزان خود مواجه شود، شأن و جایگاه معلمی او در اذهان لطمه می‎بیند.

 ابطحی یادآور شد: از سوی دیگر در صورت بروز رفتارهای هنجارشکن با معلم، هیچ برخوردی با دانش آموزان یا اولیای دانش آموز نمی‌‎شود و همین مسئله نیز به تکرار  این رفتارهای هنجارشکن ضربه می‎‌زند در این شرایط ضرورت دارد وزارت آموزش و پرورش برای حفظ جایگاه معلم با قوه قضاییه رایزنی داشته باشد تا جایگاه و شأن معلم حفظ شود.

 این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: از سوی دیگر مهم‌ترین مسئله رسیدگی به وضع معیشتی معلمان و ارتقای سطح رفاهی آنان است که وزارت آموزش و پرورش از لحاظ بودجه‎ای تأمین شود؛ انتظار داریم با اجرای طرح رتبه بندی نیز این جایگاه و شأن معلمی بیش از پیش ارتقا یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

جزئیات تصویب کلیات لایحه رتبه‌بندی معلمان

وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح رتبه‌بندی همسو با ارتقای شایستگی‌های نیروی انسا...