فوت یکی دیگر از مصدومان حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد/ شمار قربانیان 10 تن شد
صفحه اصلی اخبار فوت یکی دیگر از مصدومان حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد/ شمار قربانیان 10 تن شد

فوت یکی دیگر از مصدومان حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد/ شمار قربانیان 10 تن شد

دهمین دانشجوی حادثه اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات تهران هم پر کشید!

رئیس اورژانس تهران از فوت یکی دیگر از مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات خبر داد .

به گزارش پرتال خبری سناد و به نقل از ایسنا؛ دکتر صابریان بااشاره به حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات با 35 سرنشین در روز گذشته، گفت: در این حادثه هفت تن از سرنشینان در محل حادثه جان باختند و 28 تن به بیمارستان‌ منتقل شدند که تا شب گذشته دو تن دیگر نیز به علت شدت وخامت حال‌شان در بیمارستان جان باختند.
وی ادامه داد: متاسفانه بامداد امروز نیز یکی دیگر از مصدومان این حادثه به نام "محمدرضا فضیلتی نیا" جان خود را از دست داد و تعداد قربانیان حادثه اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات 10 تن شد.

بررسی علت حادثه مرگبار اتوبوس دانشجویان دانشگاه آزاد

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ نیز به ایسنا اعلام کرد که علت تصادف مرگبار اتوبوس در واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در دست بررسی است.

سرهنگ حسن عابدی دراین باره گفت: اتوبوس حامل دانشجویان در واحد علوم تحقیقات در حال حرکت بود که ناگهان از مسیر خارج و با برخورد به دیواره بتنی واژگون شده است.

عابدی با بیان اینکه هفت نفر در دم جان خود را از دست دادند، اظهارکرد: عوامل راهور بعد از اعلام این حادثه در محل حاضر شده و هم اکنون تیمی ویژه از کارشناسان پلیس راهنمایی و رانندگی در حال بررسی علت این حادثه هستند و در حال حاضر نمی توان علت قطعی این حادثه را اعلام کرد. 

وی درباره اینکه آیا پلیس راهور در محوطه دانشگاه حضور داشته یا خیر؟ گفت: پلیس در داخل محوطه دانشگاهی حضور نداشته و عوامل دانشگاه در آنجا مستقر هستند.

متاسفانه در جریان حضور خبرنگار ایسنا برای تهیه اخبار این حادثه، برخی از پرسنل دانشگاه از ادامه حضور و فعالیت خبرنگار ایسنا در محل حادثه ممانعت به عمل آوردند به رغم رفتار غیرمسئولانه این افراد، خبرنگار ایسنا همچنان در تلاش برای تهیه و پیگیری اخبار این حادثه تلخ است.

عوامل سازمان آتش نشانی پس از تکه تکه کردن اتوبوس در حال انتقال اتوبوس با جرثقیل هستند.

سردار مهماندار رییس پلیس راهور تهران بزرگ نیز در محل حادثه حضور دارد.

دکتر صابریان رییس اورژانس تهران بزرگ در گفت‌وگو با ایسنا فوت یک نفر دیگر از مصدومان حادثه را که به بیمارستان شریعتی تهران منتقل شده بود تأیید کرد.

فرسودگی ناوگان حمل و نقل، بلای جان دانشجویان علوم و تحقیقات

یکی از دانشجویان حاضر در محل حادثه  گفت: دانشگاه علوم تحقیقات در سراشیبی قرار دارد و دانشکده‌ها به صورت پلکانی در مسیر هستند؛ از آنجایی که مسیر طولانی است، دانشجویان ناگزیرند از اتوبوس‌های دانشگاه استفاده کنند.

این دانشجو ادامه داد: پیش از این قرار بود که دانشجویان با حمل و نقل کابلی جابه‌جا شوند، اما با تغییر مدیریت دانشگاه، پروژه‌ تلکابین دانشگاه متوقف شد.

یکی دیگر از دانشجویان نیز در گفت‌گو با ایسنا تاکید کرد: اتوبوس‌هایی که برای سیستم حمل و نقل دانشگاه مورد استفاده قرار می‌گیرند بعضا مستهلک هستند و ایمنی درستی ندارند و قرار نبود که طولانی مدت از آنها استفاده شود. مخصوصا در زمستان که یخبندان می‌شود، این موضوع نگران کننده‌تر است.

وی ادامه داد: در مورد حادثه‌ امروز هم ما اینطور شنیدیم که اتوبوس ترمز بریده بود و متاسفانه تا الان هفت نفر فوت کرده‌اند.

یکی از دانشجویان واحد علوم و تحقیقات نیز گفت: اتوبوس‌های دانشگاه همگی مستهلک هستند و تعداد آنها کافی نیست و بیشتر از ظرفیت و حدود 60 تا 70 نفر دانشجو را سوار می‌کنند.

به گفته این دانشجو، بعضا دیده شده که رانندگان پشت فرمان خواب آلوده هستند و یا در حال خوردن و آشامیدن هستند و تمرکز کافی ندارند.

یکی از دانشجویان نیز اظهار کرد: علی رغم اینکه مسیر بین دانشکده ها در دانشگاه علوم و تحقیقات مانند جاده چالوس است اما این مسیر فاقد گاردریل است و رانندگان نیز حتی اصول ایمنی اولیه را هم رعایت نمی کنند و گاهی بیش از ظرفیت دانشجو سوار می‌کنند. به همه این موارد، سیستم ناکارآمد و فرسوده حمل و نقل دانشگاه را هم باید اضافه کرد.

حوالی ساعت ١٢ امروز واژگونی یک دستگاه اتوبوس حامل دانشجویان در دانشگاه علوم و تحقیقات تهران واقع در بلوار سیمون بولیوار به سازمان اورژانس اعلام شد که در پی آن یک بالگرد اورژانس، ۱۵ دستگاه آمبولانس، دو دستگاه اتوبوس، دو دستگاه موتورلانس به محل حادثه اعزام شدند.

رئیس مرکز اورژانس تهران گفت: متاسفانه در این حادثه هفت نفر- دو خانم و پنج آقا - جان باختند و  ۲۸ نفر مجروح شدند که پس از اقدامات اولیه توسط تکنسین‌های اورژانس به نزدیکترین مرکز درمانی انتقال یافتند.

 
کلاس‌های واحد علوم و تحقیقات تعطیل شدند

 بر اساس مشاهدات خبرنگار علمی دانشگاهی ایسنا در محل حادثه، حوالی ظهر امروز یک دستگاه اتوبوس شرکت واحد که در مسیر منتهی به واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در منطقه حصارک پونک در حال حرکت بود، دچار واژگونی شد که در این سانحه تعدادی از دانشجویان این دانشگاه کشته و مجروح شدند.

هم اکنون علاوه بر تیم‌های امدادی بالگرد اورژانس در محل حادثه حضور دارند.

دکتر طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی هم اکنون در محل حضور دارد اما توضیحاتی در خصوص این سانحه ارائه نکرد.
 
واژگونی اتوبوس در دانشگاه علوم تحقیقات تهران با ۷ کشته و ۲۸ زخمی

علی‌رغم خروج همه کشته‌ها و مجروحان از محل حادثه، مسئولان حاضر در صحنه تصادف به خبرنگار ایسنا گفتند، به جهت اینکه گاز اتوبوس خارج نشده، برای جلوگیری از خطرات احتمالی، هنوز آمبولانس‌ها و تکنسین‌های آتش نشانی در محل حادثه حضور دارند و مشغول تخلیه گاز اتوبوس هستند.

بررسی علت حادثه مرگبار اتوبوس دانشجویان دانشگاه آزاد

سرهنگ حسن عابدی دراین باره گفت: اتوبوس حامل دانشجویان در واحد علوم تحقیقات در حال حرکت بود که ناگهان از مسیر خارج و با برخورد به دیواره بتنی واژگون شده است.

عابدی با بیان اینکه هفت نفر در دم جان خود را از دست دادند، اظهارکرد: عوامل راهور بعد از اعلام این حادثه در محل حاضر شده و هم اکنون تیمی ویژه از کارشناسان پلیس راهنمایی و رانندگی در حال بررسی علت این حادثه هستند و در حال حاضر نمی توان علت قطعی این حادثه را اعلام کرد. 
 
واژگونی اتوبوس در دانشگاه علوم تحقیقات تهران با ۷ کشته و ۲۸ زخمی

وی درباره اینکه آیا پلیس راهور در محوطه دانشگاه حضور داشته یا خیر؟ گفت: پلیس در داخل محوطه دانشگاهی حضور نداشته و عوامل دانشگاه در آنجا مستقر هستند. 
 
دستور رسیدگی دادستان تهران به حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه علوم تحقیقات

 به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، متن دستور دادستان کل کشور در این باره به شرح زیر است:

«جناب آقای دکتر جعفری دولت آبادی

دادستان محترم عمومی و انقلاب تهران

با سلام و تحیت؛

نظر به خبر سقوط اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات و کشته و زخمی شدن شماری از آنان، مقتضی است بازپرس مربوطه در محل حاضر و ضمن بررسی صحنه، موضوع را رسیدگی کرده و نتیجه آن را گزارش نمایند.

محمد جعفر منتظری»

 

ادعای سکته راننده اتوبوس حادثه دانشگاه آزاد مورد تایید نیست

در پی حادثه واژگونی مرگبار اتوبوسی در  واحد علوم تحقیقات،‌ اخباری در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی به نقل از معاون دانشگاه آزاد مبنی بر سکته راننده منعکس شد که رئیس روابط عمومی اورژانس تهران درباره اعلام کرد: راننده اتوبوس مذکور فوت کرده است اما اینکه سکته کرده است مورد تایید نیست.

وی عنوان داشت: موضوع سکته یا عدم سکته راننده باید  باید بررسی شود و نظر نهایی در مورد وضعیت راننده اتوبوس باید از سازمان پزشکی قانونی اعلام شود.

صابریان ادامه داد: همچنین هنوز علت حادثه مشخص نیست و باید توسط عوامل ذی صلاح بررسی و اعلام شود.
 
جزییات حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد

سید جلال ملکی در خصوص وضعیت حادثه اتوبوس در دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات بیان کرد: صبح امروز این حادثه به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی تهران اطلاع رسانی شد و در کمتر از سه دقیقه، ۴ ایستگاه آتش‌نشانی به محل اعزام و چندین دستگاه جرثقیل نیز در محل حاضر شدند. همچنین عوامل اورژانس و سایر عوامل امدادی نیز به محل اعزام شدند.

به گفته وی، در لحظات ابتدایی این حادثه یک دستگاه اتوبوسی که برای جابه‌جایی دانشجویان در دانشگاه علوم تحقیقات فعال بوده، وارد فضای سبز و واژگون شده بود. بخشی از این اتوبوس کاملا در زمین فرو رفته بود که با کمک آتش نشانها این اتوبوس از زمین خارج شد.
 
واژگونی اتوبوس در دانشگاه علوم تحقیقات تهران با ۷ کشته و ۲۸ زخمی

وی ادامه داد: در حال حاضر فردی داخل اتوبوس نیست، اما آتش نشان‌ها قطعات اتوبوس را برش می‌دهند تا بتوانند اتوبوسی را که داخل زمین فرو رفته را خارج کنند. احتمال این که افرادی از اتوبوس به بیرون پرت شده باشند وجود دارد که در حال حاضر در حال جستجوی این افراد هستند، اما کماکان عملیات جستجو و جابه جایی اتوبوس ادامه دارد.

ملکی افزود: علت این حادثه بعد از اتمام عملیات آتش نشانی اعلام می‌شود این در حالیست که پلیس راهور نیز بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد.

مصدومان و جان باختگان حادثه دانشگاه علوم تحقیقات+ اسامی

مجبتی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور اسامی مصدومان حادثه دانشگاه علوم تحقیقات را به شرح زیر اعلام کرد:
 
بیمارستان امام خمینی:

علیرضا ولی محمدی
مینا نعمتی
محمد ابراهیمی فر‌
میرمهنا یوزباشی
ملیکا سادات افتخار عزیزی
شکوه نعمتی
فاطمه عبداللهی
ثنا عابدی
فاطمه رحمی
کیارش اسدی کمال
سامان قضاوتی
مهدی مغنیان
هدیه جالیلی
کوروش ثابت
کامیاب اهری
خدیجه وکیلی

بیمارستان شریعتی:

مرد مجهول الهویه
محمد امین عابدینی
سید آرین حقیقت

بیمارستان حضرت رسول:

علی هروانی 
بهاره کوچه باغیان
علی عرب نژاد
ملیکا فراهانی
محمد مهدی قدیمی

بیمارستان نیایش:
 
مرد مجهول الویه

اسامی فوتی ها به شرح زیر است:

سجاد پور احسان
علی حسین زاده
احسان صفایی

هویت ۵ نفر از کشته شدگان هنوز مشخص نیست

 

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

بودجه میلیاردی آموزش و پرورش در سال ۹۸

بودجه‌ای که دولت برای وزارت آموزش و پرورش در سال ۹۸ پیشنهاد داده است رقمی م...